Distrikti Kenora

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Distrikti Kenora (kthjellim).


Distrikti Kenora
Kenora District
—  distrikt  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Kryeqëndra Kenora
Gjuha zyrtare Anglisht
Statistika dhe Territori
Koordinatat 49°47′V 94°29′P / 49.78°V 94.49°P / 49.78; -94.49 (Distrikti Kenora)Koordinatat: 49°47′V 94°29′P / 49.78°V 94.49°P / 49.78; -94.49 (Distrikti Kenora)
Sipërfaqja 407.192,66 km2
Popullsia 64.419 banorë 2006
Dendësia 0,16 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi 807
Kodi Postar P0V, P0X, P0Y, P8N, P8T, P9N
Distrikti Kenora – harta_foto

Distrikti Kenora është një distriktProvincën Ontario, Kanada. Ndarja gjeografiko-ststistikore (apo distrikti) ka një sipërfaqe 407192.66 km² dhe popullsi 64419 banorë.[1] Kenora është kryeqëndra e distriktit.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]