Distrikti Manitoulin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Distrikti Manitoulin (kthjellim).


Distrikti Manitoulin
Manitoulin District
—  distrikt  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Kryeqëndra Gore Bay
Gjuha zyrtare Anglisht
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45°54′40″V 82°27′35″P / 45.911°V 82.4598°P / 45.911; -82.4598 (Distrikti Manitoulin)Koordinatat: 45°54′40″V 82°27′35″P / 45.911°V 82.4598°P / 45.911; -82.4598 (Distrikti Manitoulin)
Sipërfaqja 4.759,74 km2
Popullsia 13.090 banorë 2006
Dendësia 2,75 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi 705
Kodi Postar P0P
Distrikti Manitoulin – harta_foto

Distrikti Manitoulin është një distriktProvincën Ontario, Kanada. Ndarja gjeografiko-ststistikore (apo distrikti) ka një sipërfaqe 4759.74 km² dhe popullsi 13090 banorë.[1] Gore Bay është kryeqëndra e distriktit.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Ontario