Distrikti rajonal Kitimat-Stikine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Distrikti rajonal Kitimat-Stikine (kthjellim).


Distrikti rajonal Kitimat-Stikine
Regional District of Kitimat-Stikine
—  distrikt rajonal  —
Terrace is located in Kanadaja
Terrace
Terrace
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kolumbia Britanike
Kryeqëndra Terrace
Gjuha zyrtare Anglisht
Statistika dhe Territori
Koordinatat 54°31′13″V 128°36′36″P / 54.5203723°V 128.6099187°P / 54.5203723; -128.6099187 (Distrikti rajonal Kitimat-Stikine)Koordinatat: 54°31′13″V 128°36′36″P / 54.5203723°V 128.6099187°P / 54.5203723; -128.6099187 (Distrikti rajonal Kitimat-Stikine)
Sipërfaqja 91.910,63 km2
Popullsia 37.999 banorë 2006
Dendësia 0,41 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-8
Distrikti rajonal Kitimat-Stikine – harta_foto
www.rdks.bc.ca/

Distrikti rajonal Kitimat-Stikine është një distrikt rajonal në Provincën Kolumbia Britanike, Kanada. Distrikti rajonal ka një sipërfaqe 91910.63 km² dhe popullsi 37999 banorë.[1] Terrace është kryeqëndra e distriktit.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Kolumbian Birtanike