Djúpivogur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Djúpivogur
Qytet
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Lindor
Provinca Zona Verilindore
Kryetari i komunës Gauti Jóhannesson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1,133 km2
Dendësia 0.41 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Djúpivogur

Djúpivogur (islandisht: Djúpavogshreppur), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Lindor, dhe është pjesë e zonës zgjedhore verilindore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]