Dobrusha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dobrushë
Drenushë
Fshat
Vendndodhja
Dobrushë is located in Kosova
Dobrushë
Dobrushë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 42′ 49″ Veri

20° 25′ 52″ Lindje

Dobrushë është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Butinë dhe Drenushë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]