Dobrushta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dobrushtë
Mirëz
Fshat
Vendndodhja
Dobrushtë is located in Kosova
Dobrushtë
Dobrushtë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 10′ 51″ Veri

20° 35′ 25″ Lindje

Dobrushtë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Mirëz.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]