Doktor i shkencave mjekësore

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Doktor i shkencave mjekësore (Dr.shk.) është një gradë e dyfishtë: profesionale mjekësore dhe shkencore (shkencëtar), e cila kombinon trajnimin profesional të gradës akademike Doktor i Mjekësisë me ekspertizën kërkimore të gradës Doktor i Filozofisë. Kjo diplomë jepet nga shkolla të ndryshme mjekësore.

Dr. të shquar të shkencave të mjekësisë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]