Dom-le-Mesnil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dom-le-Mesnil
Komunë
noform
Pamje nga Dom-le-Mesnil
Stema_figura
Vendndodhja
Dom-le-Mesnil is located in Franca
Dom-le-Mesnil
Dom-le-Mesnil
49°41′22″V 4°48′26″L / 49.689444444444°V 4.8072222222222°L / 49.689444444444; 4.8072222222222Koordinatat: 49°41′22″V 4°48′26″L / 49.689444444444°V 4.8072222222222°L / 49.689444444444; 4.8072222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.99 km2
Popullsia 1089 banorë
Dendësia 136 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08160
INSEE 08140


Dom-le-Mesnil është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Dom-le-Mesnil ka një popullsi prej 1089 banorë dhe sipërfaqe 7.99 km², me një dendësi prej 136 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Dom-le-Mesnil – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale