Domus de Maria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Domus de Maria
Qytet
Vendndodhja
 Domus de Maria is located in Itali
 Domus de Maria
 Domus de Maria
38°56′35″V 8°51′43″L / 38.943°V 8.862°L / 38.943; 8.862Koordinatat: 38°56′35″V 8°51′43″L / 38.943°V 8.862°L / 38.943; 8.862
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sud Sardegna
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 97.14 km2
Lartësia 66 m (m.n.d.)
Popullsia 1.656 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09010
Prefiksi   070
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Domus de Maria (Dòmus de Marìa) është komunë e ItalisëProvinca e Sud Sardenjas, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 97.14 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 66 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.656 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]