Donja Stubica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Donja Stubica
—  Qytet  —
Pamje nga Donja Stubica

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Krapina-Zagorje
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.99°0′0″V 15.97°0′0″L / 45.99000°V 15.97000°L / 45.99000; 15.97000 (Donja Stubica)Koordinatat: 45.99°0′0″V 15.97°0′0″L / 45.99000°V 15.97000°L / 45.99000; 15.97000 (Donja Stubica)
Popullsia 2.173 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Donja Stubica is located in Kroacia
Donja Stubica
Donja Stubica

Donja Stubica (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Krapina-ZagorjeKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 2173 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 2202 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 2524 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -1.32%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Krapina-Zagorje