Donna Summer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Summer Donna, emri i vërtetë LaDonna Andrea Gaines (e lindur më 31 dhjetor 1948 në Dorchester, një lagje në Boston dhe vdiq nga kanceri në 17 maj2012 Key West, Florida) është një këngëtare amerikane disko. Ajo është një mit i muzikës disko të viteve 1970 dhe 1980.