Dorengt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dorengt
Komunë
noform
Pamje nga Dorengt
Vendndodhja
Dorengt is located in Franca
Dorengt
Dorengt
49°58′30″V 3°41′03″L / 49.975°V 3.6841666666667°L / 49.975; 3.6841666666667Koordinatat: 49°58′30″V 3°41′03″L / 49.975°V 3.6841666666667°L / 49.975; 3.6841666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.5 km2
Popullsia 157 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02450
INSEE 02269


Dorengt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Dorengt ka një popullsi prej 157 banorë dhe sipërfaqe 10.5 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Dorengt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale