Dorgali

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Dorgali
Qytet
noform
Pamje nga Dorgali
Vendndodhja
 Dorgali is located in Itali
 Dorgali
 Dorgali
40°17′28″V 9°35′13″L / 40.291°V 9.587°L / 40.291; 9.587Koordinatat: 40°17′28″V 9°35′13″L / 40.291°V 9.587°L / 40.291; 9.587
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 226.54 km2
Lartësia 390 m (m.n.d.)
Popullsia 8.602 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08022
Prefiksi   0784
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Dorgali (Durgàli) është komunë e ItalisëProvinca e Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 226.54 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 390 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 8.602 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Dorgali – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale