Drăgeşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Drăgeşti
Komunë
Vendndodhja
Drăgeşti is located in Rumania
Drăgeşti
Drăgeşti

Koordinatat: 46°53′V 22°8′L / 46.883°V 22.133°L / 46.883; 22.133

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 52.68 [1] km2
Popullsia 2515 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417260
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Dicăneşti, Drăgeşti, Stracoş, Tăşad, Topeşti
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Drăgeşti është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 2515 banorësh dhe sipërfaqe 52.68 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Dicăneşti, Drăgeşti, Stracoş, Tăşad, Topeşti.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)