Dragalica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dragalicë
Fshat
Vendndodhja
Dragalicë is located in Kosova
Dragalicë
Dragalicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 57′ 36″ Veri

20° 32′ 10″ Lindje

Dragalicë është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]