Jump to content

Dragan Gjokanoviç

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Dragan Gjokanoviq, Shkodër

Dragan Gjokanviq (serbisht: Драган Ђокановић Dragan Đokanović, i lindur më 20 prill 1959Sarajevë, një politikan nga Bosnja dhe Hercegovina.[1]

Është kryetari i Partisë Demokratike: Partia Demokratike e Federalistëve. Me profesion është mjek - pediatër. Shkollën fillore, shkollën e lart dhe fakultetin e mjekësisë e kreu në Sarajevë. Punon në klinikë pediatrike në Qendrën Klinike të Universitetit në Sarajevë.[2]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ derStandard.at
  2. ^ "dragandjokanovic.com". Arkivuar nga origjinali më 5 qershor 2010. Marrë më 8 shtator 2019. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)