Draganca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dragancë
Fshat
Vendndodhja
Dragancë is located in Kosova
Dragancë
Dragancë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Artanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 32′ 35″ Veri

21° 28′ 22″ Lindje

Dragancë është një vendbanim në komunën e Artanës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]