Dragon Ball Super

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Dragon Ball Super
GjiniaAventurë, Komedi, Arte marciale
Krijuar ngaAkira Toriyama
ShtetiJaponi
Gjuha në prodhimin origjinalJaponisht
Nr. i sezoneve5
Nr. i episodeve131 (lista e episodeve)
Prodhimi
Prodhuesi kryesorAkira Toriyama
Kohëzgjatja22-23 minuta
Kompania e prodhimitToei Animation
Transmetimi
Transmetimi i parë5 korrik 2015
Transmetimi origjinal25 mars 2018
Lidhje të jashtme
http://www.toei-anim.co.jp/tv/dragon_s/ Faqja e rrjetit

Dragon Ball Super (ドラゴンボール超スーパー Doragon Bōru Sūpā) (Sferat E Dragoit Super) është vazhdimi i serialit Dragon Ball Z, katër vjet pas fitores ndaj Majin Buu, i realizuar nga Akira Toriyama dhe u prodhua nga Toei Animation që u transmetua nga 5 korriku 2015 deri më 25 mars 2018.Sferat E Dragoit Super ka gjithsej 131 episode,me episodin e fundit të quajtur "Mrekullia Përfundimtare,Lamtumirë Goku!".[1] Animeja filloi të transmetohet në kanalin Fuji TV çdo të diel në ora 9 të mëngjesit.[2]

Shiko edhe...[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Dragon Ball Super TV Anime Debuts on July 5". Anime News Network (në anglisht). 4 qershor 2015. Marrë më 4 qershor 2015.
  2. ^ "Dragon Ball Gets 1st New TV Anime in 18 Years in July". Anime News Network (në anglisht). 28 prill 2015. Marrë më 28 prill 2015.