Draix

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Draix
Komunë
noform
Pamje nga Draix
Stema_figura
Vendndodhja
Draix is located in Franca
Draix
Draix
44°08′04″V 6°20′35″L / 44.134444444444°V 6.3430555555556°L / 44.134444444444; 6.3430555555556Koordinatat: 44°08′04″V 6°20′35″L / 44.134444444444°V 6.3430555555556°L / 44.134444444444; 6.3430555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.04 km2
Popullsia 98 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04420
INSEE 04072


Draix është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Draix ka një popullsi prej 98 banorë dhe sipërfaqe 23.04 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Draix – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale