Dramça

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dramça
Fshat
noform
Vendndodhja
Dramça is located in Maqedonia e Veriut
Dramça
Dramça
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Dellçevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni lindor
Lartësia 750 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2320
Prefiksi (+389) 033
Targa KO
Koordinatat 42° 00′ 35″ Veri

22° 42′ 49″ Lindje

Popullsia 288 banorë (2002)