Drawn Together

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Informacione mbi serialin
Drawn Together.png
Titulli shqip: Drawn Together
Titulli origjinal: Drawn Together
Shteti i prodhimit: ShBA
Viti i prodhimit:
(Vitet e prodhimit):
2004
Kohëzgjatja e një episode: rreth 23 minuta
Episode: 29+
Gjuha origjinale: Anglisht
Intro: Eban Schletter
Studio / Prodhuesi(t): Comedy Central
Krijuesi(t): Dave Jeser
Matt Silverstein
Zhanri: Animim, Komedi, Parodi
Transmetimi i parë në TV: 27 tetor 2004
Interpretojnë

Drawn Together (sqt. vizatuar së bashku) është një seri e animuar amerikane, që shtremon disa show dhe seria, ndër të tjerë Simpsons, Big Brother dhe The Real World, po ashtu edhe stereotipin e komunitet amerikan.

Seria është krijuar nga Dave Jeser dhe Matt Silverstein dhe prodhuar nga Comedy Central, së pari herë u transmetua më 27 tetor 2004ShBA.

Britaninë e Madhe u transmetua seria te MTV dhe Paramount Comedy Channel. Në Australi u transmetua te SBS. In Gjermani filloi më 3 maj 2006 te MTV.

Përmbajtja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Seria është e orientuar te publiku i rritur ; Ploti shënohet ndër të tjerë ashtu, që si për shembull vagina e princeshës Clara një multi-tentakulë-monstër është (Një parodi mbi shumë filma hentai).