Drenoci (Ranillug)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Drenoc
Fshat
Vendndodhja
Drenoc is located in Kosova
Drenoc
Drenoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ranillug
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Anamoravë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 31′ 7″ Veri

21° 36′ 2″ Lindje

Drenoc është një vendbanim në komunën e Ranillugut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]