Drenoci i Poshtëm (Zhitoragjë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Drenoc i Poshtëm
Доњи Дреновац
Fshat
Vendndodhja
Drenoc i Poshtëm is located in Serbia
Drenoc i Poshtëm
Drenoc i Poshtëm

Koordinatat: 43°8′18″V 21°48′19″L / 43.13833°V 21.80528°L / 43.13833; 21.80528

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Zhitoragjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 8′ 18″ Veri

21° 48′ 19″ Lindje

Drenoc i Poshtëm (serbisht: Доњи Дреновац/Donji Drenovac) është fshat në komunën e Zhitoragjës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]