Dritarja e Spitalit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Dritarja e spitalit është një film i cili tregon historinë e dy burrave të sëmurë ndajnë një dhomë spitali. Kur njëri prej tyre shkon të operohet, tjetri që s’lëviz dot, nuk di më se ç’ndodh jashtë dritares.

[1] [2]

Regjisori dhe ekipi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Regjia: Bora Baxhaku
  • Aktorët: Marko Bitraku, Ledio Janushi, Xhensila Muhaxhiri
  • Prodhuar nga: OnFilm Production-Al
  • Financuar nga: Qendra Kombëtare e Kinematografisë/ANCC

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Katalog festivali i 13-të i Filmit Shqiptar (2012) nga Qendra Kombëtare e Filmit
  2. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 28 tetor 2019. Marrë më 28 mars 2019. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)