Duruelo de la Sierra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Duruelo de la Sierra
Komunë
Stema_figuraBanderaduruelo.jpg
Vendndodhja
Duruelo de la Sierra is located in Spanjë
Duruelo de la Sierra
Duruelo de la Sierra

Koordinatat: 41°57′15″V 2°55′54″P / 41.95417°V 2.93167°P / 41.95417; -2.93167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Soria
Qarku Pinares
Kryetari i Bashkisë Román Martín Simón. (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.84 km2
Lartësia 1205 m (m.n.d.)
Popullsia 1345 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Durolenses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 42158
Koordinatat 41° 57′ 15″ Veri

2° 55′ 54″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.duruelodelasierra.com


Duruelo de la Sierra është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pinares, të provincës Soria, në Castile dhe León. Duruelo de la Sierra ka 1345 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 44.84 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]