E drejta e përafërtë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Të drejta të përafërta do të thotë të drejtat e bazuara në pronën intelektuale që janë të lidhura me të drejtën e autorit. [1]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LIGJIN TË DREJTAT E AUTORIT DHE TË DREJTAT E TJERA TË PËRAFËRTA Në amëzën assembly-kosova.org Arkivuar 29 shtator 2007 tek Wayback Machine