Eagle Lake, Florida

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Eagle Lake, Florida
Anglisht : Eagle Lake, Florida
qytet
Vendndodhja
Eagle Lake, Florida is located in SHBA
Eagle Lake, Florida
Eagle Lake, Florida

Koordinatat: 27°58′47″V 81°45′17″P / 27.97972°V 81.75472°P / 27.97972; -81.75472

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Florida
Qarku Polk
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.7 km2
 •  tokësore 3.6 km2
 •  ujore 0.1 km2
Lartësia 51 m (m.n.d.)
Popullsia 2496 banorë (2000)
Dendësia 674.6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1880
Zona Kohore Eastern (EST)-5
Verore EDT-4
Kodi Postal 33839
Prefiksi 863
Koordinatat 27° 58′ 47″ Veri

81° 45′ 17″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.eaglelake-fla.com

Eagle Lake, Florida (Eagle Lake, Florida) është një qytet në qarkun Polkshtetit federal Florida, SHBA. Në Eagle Lake, Florida jetojnë 2496 banorë (2000), dhe dendësia e popullisë është 674.6 banor/km2 (1782.9 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 3.7 km2 (1.4 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 51 m (167 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Eagle Lake, Florida – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale