East Ferris

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: East Ferris (kthjellim).


East Ferris
Township of East Ferris
—  qytet  —
Pamje nga East Ferris

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Kryebashkiaku Bill Vrebosch
Statistika dhe Territori
Koordinatat 46°15′40″V 79°17′30″P / 46.261111°V 79.291667°P / 46.261111; -79.291667 (East Ferris)Koordinatat: 46°15′40″V 79°17′30″P / 46.261111°V 79.291667°P / 46.261111; -79.291667 (East Ferris)
Sipërfaqja 149,76 km2
Popullsia 4.200 banorë 2006
Dendësia 28,04 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Kodi Postar P0H 1K0
Vendndodhja
East Ferris is located in Kanadaja
East Ferris
East Ferris
eastferris.ca/

East Ferris është një qytetprovincën Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 149.76 km² dhe popullsi 4200 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario