Edi Hila

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Eduard Agostini i njohur si Edi Hila (Shkodër, 1944) është piktor shqiptar. Ka punuar si skenograf në Radio Televizionin Shqiptar si dhe redaktor artistik i revistës Horizont gjatë regjimit komunist, pas ndryshimeve demokratike qe profesor i Arteve të Bukura dhe pas 1993 dekan i Fakultetit të Arteve Pamore të Universitetit të ArteveTiranë.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Një bisedë për projektin "Penthouse"". stacion.org. 2014. Marrë më 7 maj 2022.{{cite web}}: Mirëmbajtja CS1: Gjendja e adresës (lidhja)