Jump to content

Edifício Itália

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Edifício Itália

Edifício Itália është i dytë ndërtesa më e lartë në São Paulo, Brazili. Ndërtimi i saj filloi më 1960 dhe përfundoi më 1965. Edifício Itália është 168 metra e lartë dhe ka 46 kate.