Edmond Hoxha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Edmond Hoxha lindi më 10 tetor të vitit 1975 dhe u vra në Pestovë31 janar të vitit 1997, ishte luftëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ndër të parët që iu bashkangjitën kësaj ushtrie për çlirimin e Kosovës.

Mirënjohje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.