Edvin Kanka Qudiq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Edvin Kanka Qudiq
Edvin Kanka Cudic, Sarajevo.jpg
Data e lindjes: 31 dhjetor 1988
Vendi i lindjes: BërçkaBosnje-Hercegovinës,
Jugosllavi
Organizata kryesore: Shoqata për Kerkime Shkencore dhe Komunikim (UDIK)
Shkollimi: Universiteti i Sarajevës

Edvin Kanka Qudiq (bs. Edvin Kanka Ćudić) (lindur ne BërçkaBosnje-Hercegovinës, Jugosllavi, 1988) është mbrojtës i të drejtave të njeriut në Bosnje, gazetar, praktikues i arteve marciale dhe shkencëtar politik, i njohur më së miri si lideri i Shoqatës për Kërkime Shkencore dhe Komunikim (UDIK), një organizatë që promovon të drejtat e njeriut dhe pajtimin në ish-Jugosllavi.[1][2][3][4][5]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Edvin Kanka Ćudić - Biografija". biografija.org. 5 gusht 2017. Marrë më 2016-05-07. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Edvin Kanka Ćudić - Peščanik". pescanik.net. 5 gusht 2017. Marrë më 2016-05-07. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "Zločinci među nama by Edvin Kanka Ćudić - e-novine". e-novine.com. 5 gusht 2017. Arkivuar nga origjinali më 9 korrik 2018. Marrë më 2016-05-07. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  4. ^ "FOUNDER – UDIK". Marrë më 15 shtator 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  5. ^ "Edvin Kanka Ćudić o UDIK-u: Kako smo nastali, kome smetano i kako nam prijete". znamo.ba. Arkivuar nga origjinali më 21 maj 2017. Marrë më 18 tetor 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]