Edwin Ifeanyi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Edwin Ifeanyi
Të dhënat personale
Emri i plotëEdwin Ifeanyi
Data e lindjes (1972-04-28) 28 Prill, 1972 (48 vjeç)
Vendi i lindjesKameruni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1995-1997Tokyo Gas
1998Verdy Kawasaki
1999Omiya Ardija
1999Oita Trinita
2000Montedio Yamagata
Ekipi kombëtar
1992–1994Flag of Cameroon.svg Kameruni2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Edwin Ifeanyi (lindur më 28 Prill 1972) është një ish-futbollist kamerunas.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin kamerunas ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Cameroon.svg Kameruni
Vite Ndeshje Gola
1992 1 0
1993 0 0
1994 1 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]