Eijun Kiyokumo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Eijun Kiyokumo
Të dhënat personale
Emri i plotëEijun Kiyokumo
Data e lindjes (1950-09-11) 11 Shtator, 1950 (69 vjeç)
Vendi i lindjesYamanashi, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1973–1982Furukawa Electric
Ekipi kombëtar
1974–1980Japonia42(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Eijun Kiyokumo (lindur më 11 Shtator 1950) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 42 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1974 1 0
1975 13 0
1976 9 0
1977 5 0
1978 0 0
1979 9 0
1980 5 0
Gjithsej 42 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]