Eisuke Nakanishi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Eisuke Nakanishi
Të dhënat personale
Emri i plotëEisuke Nakanishi
Data e lindjes (1973-06-23) 23 Qershor, 1973 (48 vjeç)
Vendi i lindjesSuzuka, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1992–2003JEF United Ichihara
2004–2006Yokohama F. Marinos
Ekipi kombëtar
1997–2002Japonia14(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Eisuke Nakanishi (lindur më 23 Qershor 1973) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 14 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1997 5 0
1998 6 0
1999 1 0
2000 1 0
2001 0 0
2002 1 0
Gjithsej 14 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]