El Bosque, Cádiz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Bosque, Cádiz
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
El Bosque, Cádiz is located in Spanjë
El Bosque, Cádiz
El Bosque, Cádiz

Koordinatat: 36°45′V 5°30′P / 36.750°V 5.500°P / 36.750; -5.500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Cádiz
Qarku Sierra de Cádiz
Kryetari i Bashkisë Inmaculada Gil López (2011)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.75 km2
Lartësia 298 m (m.n.d.)
Popullsia 2058 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Bosqueño/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11670
Faqja Zyrtare www.ayto-elbosque.es


El Bosque, Cádiz është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sierra de Cádiz, të provincës Cádiz, në Andalusia. El Bosque, Cádiz ka 2058 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 30.75 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]