El Masnou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Masnou
Komunë
noform
Stema_figuraBandera del Masnou.svg
Vendndodhja
El Masnou is located in Spanjë
El Masnou
El Masnou

Koordinatat: 41°28′55″V 2°19′5″L / 41.48194°V 2.31806°L / 41.48194; 2.31806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Maresme
Kryetari i Bashkisë Pere Parés i Rosés
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.44 km2
Lartësia 27 m (m.n.d.)
Popullsia 21935 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Masnoví, masnovina
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 28′ 55″ Veri

2° 19′ 5″ Lindje


El Masnou është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Maresme, të provincës Barcelona, në Katalonia. El Masnou ka 21935 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.44 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]