Elbasan Arena

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Elbasan Arena
Tifozat Kuq e Zi ne Elbasan Arena.jpg
Tifozat Kuq e Zi ne Elbasan Arena
Vendndodhja Flag of Albania.svg Elbasan, Shqipëri
Pronari Federata Shqiptare e Futbollit
Operatori KF Elbasani
Kapaciteti 12,800[1]
Ndërtimi
Gurthemeli 1967
Çmimi i ndërtimit 5 500 000 € (2014)
Përdoruesit
Kombëtarja e Futbollit
KF Elbasani

Elbasan ArenaElbasan është stadiumi ku zhvillon ndeshjet KS Elbasan dhe Kombëtarja shqiptare e futbollit. Është ndërtuar në vitin 1967. Stadiumi ndodhet në ekstremin lindor të Bulevardit “Qemal Stafa”. Kapaciteti i stadiumit është 12.800 vende.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Inagurohet ‘Elbasan Arena’, Rama: Ky vetëm fillimi