Elmir Asani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Elmir Asani
Të dhënat personale
Emri i plotëElmir Asani
Data e lindjes15 shtator 1995
Vendi i lindjesNovi Sad, Serbia
Gjatësia1,70 m (5 ft 7 in)
PozicioniAnësor i krahut të majtë
Informacionet për klubin
Klubi aktualFK Zemun
Numri14
Karriera në rini
FK Vojvodina
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2014–2015FK Vojvodina14(1)
2014FK Sloga Temerin (huazim)12(4)
2015–2017FK Voždovac25(1)
2017–FK Zemun2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Elmir Asani (Serbisht: Елмир Асани; lindi 15 shtator 1995) është futbollistë serbë i cili luan për klubin FK Zemun. Ai është djali i Halil Asani i cili është poashtu futbollistë..[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Елмир Асани делио мегдан с оцем Халилом Archived 2014-08-08 at the Wayback Machine. at dnevnik.rs, 5-8-2014