Els Omells de na Gaia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Els Omells de na Gaia
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Els Omells de na Gaia is located in Spanjë
Els Omells de na Gaia
Els Omells de na Gaia

Koordinatat: 41°30′8″V 1°4′37″L / 41.50222°V 1.07694°L / 41.50222; 1.07694

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Urgell
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.5 km2
Lartësia 560 m (m.n.d.)
Popullsia 142 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Omellenc, omellenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25154
Koordinatat 41° 30′ 8″ Veri

1° 4′ 37″ Lindje


Els Omells de na Gaia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Urgell, të provincës Lleida, në Katalonia. Els Omells de na Gaia ka 142 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]