Embrun (Ontario)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Embrun (kthjellim).


Embrun
—  qytet  —
Pamje nga Embrun (Ontario)

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45°16′00″V 75°16′00″P / 45.266667°V 75.266667°P / 45.266667; -75.266667 (Embrun)Koordinatat: 45°16′00″V 75°16′00″P / 45.266667°V 75.266667°P / 45.266667; -75.266667 (Embrun)
Lartësia 60 m (m.n.d)
Sipërfaqja 81,69 km2
Popullsia 8.048 banorë 2006
Dendësia 98,52 banorë/km2
Vendndodhja
Embrun is located in Kanadaja
Embrun
Embrun

Embrun është një qytetprovincën Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 81.69 km² dhe popullsi 8048 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012.

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Embrun – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja Zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Ontario