Emil Dimitriev

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Emil Dimitriev

Emil Dimitriev (maqedonisht: Емил Димитриев; i lindur më 19.3.1979, në Probishtip) është një politikan maqedonas nga Maqedonia. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Emil Dimitriev kandidoj si pjesë e VMRO-DPMNE-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Emil Dimitriev". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Marrë më 23 qershor 2017.