Enchastrayes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Enchastrayes
Komunë
noform
Pamje nga Enchastrayes
Vendndodhja
Enchastrayes is located in Franca
Enchastrayes
Enchastrayes
44°22′03″V 6°41′43″L / 44.3675°V 6.6952777777778°L / 44.3675; 6.6952777777778Koordinatat: 44°22′03″V 6°41′43″L / 44.3675°V 6.6952777777778°L / 44.3675; 6.6952777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.19 km2
Popullsia 396 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04400
INSEE 04073


Enchastrayes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Enchastrayes ka një popullsi prej 396 banorë dhe sipërfaqe 44.19 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Enchastrayes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale