Enfermeras

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Enfermeras (shqip: Infermieret) është një telenovela kolumbiane e prodhuar nga Ana María Pérez dhe transmetohet nga RCN Televisión që nga 23 tetori 2019.

Aktorët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Diana Hoyos - María Clara González
  • Sebastián Carvajal - Carlos Pérez
  • Viña Machado - Gloria Mayorga Moreno
  • Julián Trujillo - Álvaro Rojas
  • Lucho Velasco - Manuel Alberto Castro
  • Nina Caicedo - Sol Angie Velásquez
  • Federico Rivera - Héctor Rubiano "Coco"
  • María Manuela Gómez - Valentina Duarte González
  • Cristian Rojas - Camilo Duarte González

Lidhje e jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]