Enonkoski

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Enonkoski
Enonkosken kunta
Komunë
noform
Kisha Enonkoski (Magnus Schjerfbeck, 1886)
Stema_figura
Vendndodhja
Enonkoski is located in Finlanda
Enonkoski
Enonkoski
Vendndodhja e Enonkoski në Finlandë

Koordinatat: 62°5.5′V 28°56′L / 62.0917°V 28.933°L / 62.0917; 28.933

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Savonia Jugore
Provinca Finlanda Lindore
Kryetari i komunës Kari Kuuramaa
Të dhëna të tjera
Themelimi 1882
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.enonkoski.fi

Enonkoski (finlandisht: Enonkosken kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Lindore, dhe është pjesë e rajonit Savonia Jugore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]