Enontekiö

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Enontekiö
Enontekiön kunta
Komunë
noform
Kisha Enontekiö
Stema_figura
Vendndodhja
Enontekiö is located in Finlanda
Enontekiö
Enontekiö
Vendndodhja e Enontekiö në Finlandë

Koordinatat: 68°23′5″V 23°38′20″L / 68.38472°V 23.63889°L / 68.38472; 23.63889

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Lapland
Provinca Lapland
Kryetari i komunës Pentti Keskitalo
Të dhëna të tjera
Themelimi 1877
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Koordinatat 68° 23′ 5″ Veri

23° 38′ 20″ Lindje

Faqja Zyrtare www.enontekio.fi

Enontekiö (finlandisht: Enontekiön kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Lapland, dhe është pjesë e rajonit Lapland.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]