Entrambasaguas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Entrambasaguas
Komunë
noform
View to the village of Entrambasaguas from the Vizmaya Peak.
Stema_figura
Vendndodhja
Entrambasaguas is located in Spanjë
Entrambasaguas
Entrambasaguas

Koordinatat: 43°22′40″V 3°40′36″P / 43.37778°V 3.67667°P / 43.37778; -3.67667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Trasmiera
Kryetari i Bashkisë Rosendo Carriles Edesa (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43.2 km2
Lartësia 45 m (m.n.d.)
Popullsia 3496 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 22′ 40″ Veri

3° 40′ 36″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.entrambasaguas.org


Entrambasaguas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Trasmiera, të provincës Cantabria, në Cantabria. Entrambasaguas ka 3496 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 43.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]