Eriko Arakawa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Eriko Arakawa
Eriko-Arakawa.gif
Të dhënat personale
Emri i plotëEriko Arakawa
Data e lindjes (1979-10-30) 30 Tetor, 1979 (41 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japonia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1997–2009Nippon TV Beleza140(68)
2009Gold Pride19(1)
2009Nippon TV Beleza4(1)
2010–2012Urawa Reds31(15)
2013–2014AS Elfen Saitama40(30)
2015Nippon TV Beleza2(0)
2016Chifure AS Elfen Saitama14(4)
2017Nippon Sport Science University Fields Yokohama12(4)
2018–Chifure AS Elfen Saitama18(5)
Ekipi kombëtar
2000–2011Japonia72(20)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Eriko Arakawa (荒川 恵理子 Arakawa Eriko?, lindur më 30 Tetor 1979) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 72 ndeshje dhe ka shënuar 20 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1][2]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2000 2 0
2001 0 0
2002 0 0
2003 13 5
2004 10 5
2005 0 0
2006 14 3
2007 15 4
2008 14 3
2009 1 0
2010 0 0
2011 3 0
Gjithsej 72 20

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Japan Football Association(japonisht)
  2. ^ 2011 Japan Football Association(japonisht)