Erikusa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Erikoussa
Ishull
noform
Administrimi
Shteti Flamuri Greqi
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.7 km2 km2
Lartësia 134 m (m.n.d.)

Erikoussa është një ishull grek. Ndodhet afër kufirit me Shqipërinë,një ishull me rreth 3.7 km2 dhe me 698 banorë sipas vitit 2002 është një ishull dendur i banuar. Bën pjesë në Komunën e Korfuzit.


Koordinatat: 39°53′V 19°35′L / 39.883°V 19.583°L / 39.883; 19.583