Erikusa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Stampa:Qytet

Erikoussa është një ishull grek. Ndodhet afër kufirit me Shqipërinë,një ishull me rreth 3.7 km2 dhe me 698 banorë sipas vitit 2002 është një ishull dendur i banuar. Bën pjesë në Komunën e Korfuzit.


Coordinates: 39°53′N 19°35′E / 39.883°N 19.583°E / 39.883; 19.583