Ermeni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ermen
Άλωνας
Fshat
Vendndodhja
Ermen is located in Greqia
Ermen
Ermen
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Follorinës
Komuna e Follorinës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 46′ 38″ Veri

21° 18′ 8″ Lindje

Ermen (greqisht: Άλωνας/Álonas) është fshat në qarkun i Follorinës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Αρμένσκον/Ármenskon.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]